A kedvezményezett neve: Alkohol-Drogsegély Ambulancia
A projekt címe: Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézményének fejlesztése Noszlopon és Ajkán az
Alkohol-Drogsegély Ambulancia egyesületben
A szerződött támogatás összege: 89 784 000 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100 %
A projekt tartalmának bemutatása:
A projekt keretében felújításra kerül a veszprémi Alkohol-Drogsegély Ambulancia fenntartásában működő Szenvedélybetegek
Rehabilitációs Intézménye Noszlopon, a fejlesztés következtében 27 férőhely korszerűsítése történik meg.
Az egyesület tulajdonában álló ajkai épületben 6 új külső férőhely kialakítására kerül sor felújítással, korszerűsítéssel.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019. 08. 31.
A projekt azonosító száma: EFOP-2.2.3-17-2017-00037
A kedvezményezett neve: Alkohol-Drogsegély Ambulancia
A projekt címe: Szertelenül határok nélkül
A szerződött támogatás összege: 86 377 943 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100 %
A projekt tartalmának bemutatása:
Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek
- Információnyújtáson alapuló programok
Rendhagyó interaktív szülői értekezlet a veszprémi általános és középiskolás diákok szülei részére, valamint színházi előadások a kábítószer-használat, az esélyegyenlőség, a családon belüli erőszak és egy művészettel kapcsolatos témakörben.
- A szülők és a család bevonásával megvalósuló speciális programok megvalósítása
Hozzátartozói csoport Noszlopon, a Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézményében. A rehabilitációban résztvevő ellátottak hozzátartozóit vonjuk be a terápiába, valamint színházi előadásokat szervezünk számukra a kábítószer-használat, az esélyegyenlőség, a családon belüli erőszak és egy művészettel kapcsolatos témakörben.
- Az érzelmi és értékközvetítő nevelést segítő programok megvalósítása
Klubhelyiség kialakítása Veszprémben, amelynek három része lesz. Egy közösségi tér, egy drogprevenciós szabadulószoba és a Holdsugár program. A közösségi térben a betérők hasznos információkhoz juthatnak, valamint szociális szakemberek szociális esetmunkát végeznek a körükben. A szabadulószoba egy olyan interaktív tevékenység, amelyben nem csak a kijutáshoz szükséges feladatok megoldása és a cél, hanem azok az érzések és élmények, amelyeket a feladatok és a történet során átélnek. A Holdsugár programban a csellengő fiatalok értékközvetítő foglalkozásokkal tölthetik el az idejüket. Megvalósítjuk a szakmai ajánlással rendelkező „Szertelenül, vidáman” komplex drogprevenciós iskolai egészségfejlesztési programot általános iskolák számára.
- Az intézményrendszerre vonatkozóan területi együttműködés kialakítása
Összesen nyolc workshopot szervezünk a szerfogyasztó és veszélyeztetett fiatalokkal foglalkozó szervezetek, intézmények és azok képviselői, szakemberei számára.
- A hosszú távú hatások elérése érdekében helyi akcióterv elkészítése
Elkészítését egy helyzetfelmérés előzi meg a kiindulópont felmérése céljából. Az akcióterv tartalmazza az együttműködésre vonatkozó szabályokat, a célok és eszközök megnevezését, a feladatok rögzítését, a kommunikáció kidolgozását, a célok ismertetését. A programok monitorozása és értékelése folyamatosan történik majd a célok megvalósulása érdekében.
Választható önállóan támogatható tevékenységek
- A fiatalok pszichés, magatartási, beilleszkedési és kapcsolati problémáinak kezelését segítő programok megvalósítása, valamint az életvezetési készségek és a szociális (társas) befolyásolás és interperszonális készségek fejlesztése
Színházterápia, meseterápia és családi napok szervezése a Veszprém Megyei Büntetés-végrehajtási intézetben a fiatal fogvatartottak számára, valamint színházi előadások a kábítószer-használat, az esélyegyenlőség, a családon belüli erőszak és egy művészettel kapcsolatos témakörben.
- A területi együttműködés keretében további szakmai műhelyek és esetmegbeszélő csoportok tartása
Nyitó szakmai nap, záró szakmai nap, és a két év alatt évente egy-egy nagyobb szakmai konferencia, és 21 kisebb szakmai megbeszélés szervezése Veszprémben a családokkal, gyermekekkel, fiatalokkal, a szerfogyasztó és ebből a szempontból veszélyeztetett fiatalokkal foglalkozó szervezetek számára.
Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek
- Csoportos foglalkozások szervezését és önsegítő csoportok bevonását segítő programok
Nyílt napok a noszlopi Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézményének szakmai programja és a veszprémi Narcotics Anonymous Klub bemutatása alkalmából a szakemberek és érintettek számára.
- Alternatív szabadidős programok megvalósulása
Roma program Devecserben a hátrányos helyzetű gyermekek, fiatalok, szüleik és nagyszüleik számára sportnapok és hagyományőrző családi napok keretében.
- Az önismeret és a személyiség fejlesztését segítő alternatív technikák alkalmazását lehetővé tevő programok megvalósítása a függőnek nem minősülő, de problémás kábítószer-használat jeleit mutató személyek számára
Veszprémben, a Szenvedélybetegek Nappali Ellátó Intézményében motivációs hetek álláskeresési tanácsadással, jogi tanácsadással, filmklubbal, főzőkurzussal, relaxáció és relaxációs technikák elsajátításával.
- Az iskolai színtérhez köthető speciális megelőző modellprogramok
A „Szertelenül, vidáman” szakmai ajánlással rendelkező, komplex drogprevenciós iskolai egészségfejlesztési program megvalósítása veszprémi középiskolások részére, amelynek kereteibe gondolatindító, érzéseket előhívó színházi előadásokat is beépítünk a kábítószer-használat, az esélyegyenlőség, a családon belüli erőszak és egy művészettel kapcsolatos témakörben.
- Infrastruktúra és infokommunikációs fejlesztés
A projekt megvalósításához kapcsolódó eszközök beszerzését valósítjuk meg. Pszichológus válaszol online felületen programunk kereteiben az érdeklődő fiatalok számára egy olyan felület biztosítása, ahol névtelenül feltehetik kérdéseiket, és iránymutatást kapnak az aktuális problémájukat illetően.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2021. 05. 31.
A projekt azonosító száma: EFOP 1.8.7-16-2017-00001